پرش لینک ها

ویپ بر بستر NGN

جامع ترین خدمات تلفن سازمانی توسط پارسیس ارتباطات

فناوری های جدیدی مانند ویپ، به خودی خود برای زندگی راحت تر، لازم و ضروری هستند. شرکت پارسیس ارتباطات، با آگاهی و احاطه کامل به این موضوع قدم در این راه گذاشته است. ما می توانیم به جرات بگوییم، ارائه دهنده قوی ترین فناوری VOIP در کشور هستیم. کاربری سیستم VOIP ، نسبت به سیستم های آنالوگ بسیار آسان تر است. همچنین صرفه اقتصادی بالایی که دارد، کاربران تلفن همراه و تلفن ثابت را در آینده به سمت استفاده از این فناوری سوق خواهد داد. پیشنهاد ما، مراجعه به شرکت پارسیس ارتباطات، برای بهره بری از خدمات VOIP است. زیرا، ما می توانیم برای تولید شبکه و ارائه VOIP به کاربران، مشاوره های تخصصی به کاربر و سرمایه گذار داشته باشیم.

همه چیز درباره تلفن سازمانی VOIPNGN

شاید نام ویپ برای بسیاری از شما، واژه ای کاملا ناآشنا و غریبه باشد. این نام جدید، به عنوان بخشی از تکنولوژی امروزی محسوب می شود. یادگیری و آشنایی با آن ممکن است در حیطه های مختلف، به کار شما بیاید. شرکت پارسیس ارتباطات، از جمله مجموعه های تخصصی در ایران است، که فناوری VOIP را با بهترین قیمت، به کاربر ارائه می دهد. برای آشنایی با دیگر خدمات پارسیس ارتباطات، می توانید به سایت مجموعه مراجعه کنید. در ادامه مطلب، قصد معرفی و توضیح مزایای VOIP را داریم. با ما همراه باشید.

کلمه ویپ (VOIP) مخفف عبارت انگلیسی Voice over Internet Protocol است. اما کار آن چیست؟ در این تکنولوژی، سرویسی جدید نهفته است که باعث انتقال تمامی اطلاعات صوتی از طریق اینترنت می شود. اگر به خاطر داشته باشید، بستر شبکه های تلفنی (PSTN)  که به طور روزانه با آن ها سر و کار دارید. مدار هایی می باشند که حالت سوئیچ شونده دارند. شبکه های تلفنی، با توجه به عمر بسیار طولانی خود، توانستند در نقاط مختلف جهان گسترده شوند. VOIP نیز، از شبکه هایی در حال حاضر استفاده می کند که بر بستر سوئیچ شونده استوار هستند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، ویپ یک تکنولوژی جدید است که از بستر سوئیج شونده بهره می گیرد. اما استفاده از این تکنولوژی، چه فوایدی برای بشر دارد؟ مهم ترین صرفه ای که این تکنولوژی دارد، صرفه اقتصادی آن است. با استفاده از VOIP، شما می توانید یک دوم تا یک سوم از هزینه های مکالمه خود را کاهش دهید. این صرفه اقتصادی، برای بسیاری از افراد، جذاب است. و باعث می شود آن ها به استفاده از این تکنولوژی ترغیب شوند. در سمت دیگر ماجرا ISP هایی قرار دارند که با بیشتر شدن تعداد کاربرانی که از VOIP استفاده می کنند. سود زیادی نصیب شان خواهد شد. با بیشتر شدن تعداد کابرانی که از ویپ بهره می گیرند، به همان نسبت ترافیک شبکه هم زیاد خواهد شد. به همین دلیل برای ISP ها سود آور خواهد بود. با بیشتر شدن تعداد کاربران VOIP، می توان امید داشت که نسل جدیدی از شبکه های IP به نام NGN روی کار آید.

در این قسمت، مزایای استفاده از تکنولوژی VOIP توضیح داده شد. مطمئنا بسیاری از مخاطبین با خواندن مزیت ها و آگاهی نسبت به آن ها، ترغیب خواهند شد تا به سمت این تکنولوژی جدید بروند. در بخش بعدی قصد داریم، عناصری که در این تکنولوژی بسیار کلیدی هستند را معرفی کنیم.

 

در تکنولوژی ویپ، ابزار ها و عناصری نقش دارند. اگر این عناصر نباشند نمی توان از VoIP استفاده کرد. یکی از ابزار های کلیدی، تلفن ها، کنسول ها و ابزار های دیگری هستند که برای مکالمه کردن (شروع و دریافت مکالمه) به کار برده می شوند. برای گفتگو یا مکالمه، سرور هایی نیاز است که به آن ها سرور های پردازش مکالمه یا PBX می گویند. از این سرور ها می توان برای مدیریت تمامی اتصالات کنترلی VoIP کمک گرفت. برای استفاده از این تکنولوژی دروازه ها یا گیت وی های صوتی نیز نیاز است. این گیت وی ها، برای ایجاد ارتباط میان شبکه های IP و PSTN کاربرد دارند. همچنین وجود شبکه های IP در VoIP برای منتقل کردن بار صوتی نیاز است.

مزایای استفاده از سیستم VOIP

— برقراری بیش از 500 تماس همزمان با استفاده از یک سرور

— امکانات تلفنی فراوان برای کنفرانس صوتی و تصویری

— ضبط مکالمات ، صندوق صوتی و منشی تلفنی IVR

— ارتباط با خطوط شهری NGN بدون نیاز به هیچ گونه تجهیزات اضافی

— سهولت مانیتورینگ سیستم تلفنی

— قابلیت جابه‌جایی واتصال دفاتر مختلف و یکی کردن سیستم تلفنی

توضیحات کامل پیرامون NGN

NGN چیست؟

ویپ بر بستر NGN چیست؟ ان جی ان را می توان مخفف کلمه  Next Generation Network  عنوان کرد.  این کلمه به نسل جدیدی از شبکه اختصاص دارد که در خطوط تلفن ثابت یا شبکه هایی که در آینده به عرصه تکنولوژی می آیند، استفاده خواهند شد. ان جی ان، به وضوح باعث تغییراتی در صنعت مخابراتی و ارتباطی دنیا خواهد شد. اما چرا باید از این تکنولوژی بهره گرفت؟ جواب این سوال بسیار ساده است. زندگی بشر، روز به روز دست خوش تکنولوژی های جدید است. او با استفاده از همین امکانات جدید، می تواند زندگانی بهتر و با کیفیت تری را تجربه کند. بخشی از زندگی یک انسان، مربوط به مکالمه و برقراری ارتباط با دیگران است. این ارتباطات اگر در بستر شبکه های مخابراتی انجام شود، هزینه هایی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. دلیل استفاده از ویپ در بستر NGN را می توان کاهش هزینه ها دانست. هزینه های سرمایه ای و عملیاتی. کاهش این هزینه های به نفع طرفین خواهد بود. منظور از طرفین، سرمایه گذار و مصرف کننده است. در فناوری های جدید NGN، تجهیزاتی که در مخابرات استفاده می شده اند، جای خود را به سافت سوئیچ ها خواهند داد. این فناوری دارای کیفیت های بسیار بالایی هستند. علاوه بر آن، به دلیل ارزان بودن، این امکان را به مشتری می دهند تا بتواند از خدمات ارزش افزوده نیز استفاده کند.

مزایای استفاده از VOIP بر بستر NGN

ویپ به طور کلی باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. شرکت پارسیس ارتباطات هم، تمامی خدمات مربوط به این فناوری را با هزینه تمام شده عالی، به کاربر ارائه خواهد داد.  VOIP علاوه بر صرفه اقتصادی، مزایای بسیار خوب دیگری نیز دارد. برای مثال، کیفیت صوت دیجیتال در آن بسیار عالی خواهد بود. هزینه راه اندازی آن به طور قابل توجهی پایین است. می توان به صورت ماهیانه بسته خروجی مکالمه را با خرید بسته های مختلف، شارژ کرد. بر روی تمامی نرم افزار های تحت ویندوز، اندروید و ios قابلیت پیاده سازی دارد. همچنین در تمامی شهر ها و به طور کلی تمام کشور، قابل استفاده است. در میان تمامی ویژگی ها، این قابلیت بسیار جذاب است. این فناوری حتی به شما این امکان را می دهد که اگر محل کارتان تغییر کرد. بتوانید در لوکیشن جدید هم از آن استفاده کنید. همچنین می توان در آن، تفلن گویا نیز پیاده کرد. و امکان استفاده از آن را به اعضای کل شرکت داد.

نکاتی درباره استفاده از VOIP بر بستر NGN

ایجاد شبکه ویپ بر بستر NGN ، از جمله وظایف شرکت پارسیس ارتباطات است. نحوه پیاده سازی VOIP برای تمامی شبکه ها، با یک راهکار قابل پیاده سازی نیست. منظور این است که اگر بخواهیم شبکه ای با این نوع فناوری ایجاد کنیم. نمی توان به راهکار ثابتی بسنده کرد. زیرا، برای هر شبکه ای متناسب با ساختاری که دارد، یک روش و یا حتی چندین روش پیاده می شود. نکته  دیگری که در استفاده از این فناوری باید توجه داشت. خطوطی که در این شبکه ها استفاده می شود، در بستر اینترنت است. شبکه های اینترنتی، به مصرف کننده این امکان را می دهند تا در هر نقطه از کشور بتوانند به آن متصل شوند.

نرخ تعرفه های NGN

نوع مکالمهنرخ مکالمه (ریال)مبنای محاسبه
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به ثابت داخل استانی(بین شبکه ای)45ثانیه شمار
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به ثابت داخل استانی(درون شبکه ای)40ثانیه شمار
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به ثابت بین استانی(بین شبکه ای)330ثانیه شمار
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به ثابت بین استانی(درون شبکه ای)330ثانیه شمار
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به همراه شرکت ارتباطات سیار625ثانیه شمار
هر دقیقه مکالمه خط تلفن ثابت به سایر اپراتورهای خط تلفن همراه625ثانیه شمار

درخواست NGN

تلفن ثابت سازمانی NGN

— دریافت خط به صورت Sip Trunk

— تعداد دلخواه تماس تلفنی همزمان از یک خط

— قابلیت جا به جایی خطوط بدون هیچ گونه وابستگی به مکان خاص

— انتخاب شماره دلخواه ومالکیت دائمی خط

— انجام مکالمه توسط گوشی یا به وسیله نرم افزار و یا تلفن همراه

— تعرفه بسیار اقتصادی

— فعالسازی در کوتاه ترین زمان

— عدم وجود محدودیت های سیستم های تلفنی سنتی و سیمی

نکته حیاتی درباره VOIP

دلیل ارائه فناوری ویپ توسط شرکت پارسیس ارتباطات، امنیت بالای سیستم VOIP، نسبت به سیستم های مخابراتی آنالوگ است. در سیستم آنالوگ، با استفاده از یک گوشی و تلفن ثابت به راحتی می توان با شبکه ارتباط برقرار کرد. اما در سیستم ویپ، کاربران شناسایی خواهند شد. همچنین در این سیستم، مکالمات با توجه به ارسال بر روی VPN رمز گذاری خواهند شد. ردیابی تماس ها و مکالمات در سیستم VOIP به سهولت انجام می شود. در این نوع فناوری، ریز مکالمات ذخیره می شوند. و امکان مشاهده آن ها توسط کاربر به راحتی وجود دارد. این مزیت را می توان، ادغام شدن کامپیوتر با سیستم VOIP دانست.