پرش لینک ها
اینترنت برای بازی و گیم

بهترین اینترنت برای بازی و گیم کدام است؟

استفاده از یک اینترنت پر سرعت و بدون قطعی، برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. اما این موضوع برای برخی از افراد اهمیت ویژه ای دارد، برای مثال کسانی که کافی نت دارند و یا به دنبال روش های گمینگ هستند. این افراد همواره می خواهند از بهترین اینترنت برای بازی و گیم استفاده کنند تا بتوانند مراحل بازی را به راحتی پشت سر بگذارند.

خرید اینترنت وایرلس اشتراکی (اینترنت رادیویی) 

بهترین اینترنت برای بازی و گیم چیست؟

بهترین اینترنت برای بازی و گیم آن نوعی از اینترنت است که سرعت آپلود بالا و تایم پینگ پایینی داشته باشد. اینترنت خوب به گیمرها کمک خواهد کرد تا در سریعترین زمان ممکن موفق شوند. درواقع راز موفقیت گیمرها همین اینترنت پرسرعتی است که استفاده می کنند. به جز دو ویژگی که در بالا برای بهترین اینترنت برای بازی و گیم ذکر شد، ویژگی های دیگر نیز وجود دارند که باعث موفقیت یک گیمر می شوند؛

 • ویژگی اولی که خیلی نیاز نیست روی آن تمرکز کنید، سرعت دانلود است. بسیاری از بازی ها به سرعت دانلود بالا نیاز ندارند. زیرا کنسول های بازی به سرعتی بین ۷ تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه میاز دارند و دستگاه های پلی‌استیشن به ۴ تا ۵ مگابیت بر ثانیه.
 • برخلاف آن که سرعت دانلود اهمیت چندان ندارد، سرعت آپلود باید زیاد باشد. زیرا در هر بازی اطلاعات زیادی به سرورها منتقل می شود. اطلاعاتی مانند ورودی صفحه کلید، کنترلر، اطلاعات موس، وضعیت بازی، لوکیشن و… . سرعت آپلود بالا به شما کمک می کند تا اطلاعات تان به شکل همگام سازی شده و به سرعت آپلود شود.
 • پینگ تایم سرور باید کوتاه باشد. پینگ تایم همان بیت دیتایی است که به سرور و رفته و بازمی گردد. به هر میزان که رفت و برگشت آن کوتاه باشد، زمان ارتباط با سرور نیز کوتاه تر می شود.
 • پکت لاست ها بسته های اینترنتی هستند که در زمان استفاده از اینترنت بین سرورها جابجا می شوند. زمانی که پکت لاست ها نتوانند به خوبی ردوبدل شوند، اختلال در روند بازی پیش می آید و همین موضوع لذت بازی را برایتان کم خواهد کرد. علت اختلال در جابجایی پکت لاست ها می تواند عوامل مختلفی مانند اختلال در پهنای باند، خرابی دستگاه ها، اختلال در زیرساخت ها و موارد اینچنینی باشند.
 • از ویژگی های مهمی که بهترین اینترنت برای بازی و گیم دارد، پایداری و ثبات اینترنت است. یک اینترنت باید در تمام زمان ها بطور کامل پایدار باشد تا قطعی و وصلی ایجاد نکند.
 • مواردی که در بالا ذکر شد، موارد فنی بودند و به غیر از این ها بعد از خرید اینترنت شرکت فروشنده اینترنت، یاید خدمات پس از فروش یا همان پشتیبانی نیز داشته باشد. پشتیبانی خوب کمک می کند تا در صورت بروز اختلال مشکلات تان را رفع کنید.
 • و در نهایت از آنجایی که گیمرها همیشه و در اکثر تایم های شبانه روز آنلاین هستند، باید از اینترنتی استفاده کنند که قیمت مقرون بصرفه داشته باشد. تعرفه های مناسب نیز از ویژگی های بهترین اینترنت برای بازی و گیم خواهد بود.
بهترین اینترنت بازی و گیم
بهترین اینترنت بازی و گیم

بهترین اینترنت برای بازی و گیم در ایران کدام است؟

بهترین نوعی از اینترنت که گمیرها می توانند از آن استفاده کنند و در ایران نیز جوابدهی خوب دارد، مدل های وایرلس رادیویی هستند. این سرورها که پر سرعت ترین نوع اینترنت در ایران شناخته می شوند، دارای مجوزهای رسمی از سازمان تنظیم مقررات رادیویی می باشد. سرعت درحال حاضر اینترنت های رادیویی 100 Mbps و پینگ تایم آن ها زیر 50 Ms است. برای استفاده از این مدل اینترنت ها به یک وسیله همانند آنتن نیاز است که روی پشت بام نصب می شود و سپس سیمی به دستگاه پخش کننده امواج رادیویی در منزل وصل می شود.

اینترنت رادیویی پوینت تو پوینت مناسب گیم است یا مولتی پوینت؟

اینترنت های رادیویی به دو شکل پوینت تو پیونت و مولتی پوینت قابل استفاده هستند. اما مدل مناسب برای گیمرها، پوینت تو پیونت است. زیرا در این روش یک دستگاه رادیو روی پشت بام شما نصب می شود و یک دستگاه روی دکل رادیویی شرکت. ابن دو رادیو ارتباطی سریع تر و بهتری با یکدیگر خواهند داشت. درحالی که در روش مولتی پوینت، دستگاه رادیویی شما با دستگاه رادیویی کل شرکت ارتباط می گیرد و این می تواند از سرعت اینترنت شما بکاهد‌. بنابراین روش پوینت تو پوینت که یک روش سریع تر است، برای گیمرها مناسبتر خواهد بود.

اهمیت استفاده از اینترنت رادیویی به عنوان بهترین اینترنت برای بازی و گیم

 • مهم ترین مزیت اینترنت های رادیویی، سرعت دانلود و آپلود آن ها می باشد که در حال حاضر سرعت آن 100 مگابیت برثانیه می باشد.
 • دارای پایین ترین پینگ تایم و عددی بین 35 تا 50 می باشد.
 • امکان نقل مکان آن ها به راحتی وجود دارد.
 • حتی اگر محل زندگی شما از شهر دور باشد، آنتن دهی اینترنت های رادیویی بسیار بالا است، یعنی هیچ نیازی به آنتن دهی موبایل نخواهید داشت.

چرا از اینترنت های به غیر از شبکه های رادیویی استفاده نکنیم؟

توصیه ما برای افرادی که گیمینگ می کنند این است که از شبکه های رادیویی استفاده کنند. شاید سرورهای دیگر نتواننو به خوبی خدمات مورد نیاز شما را ارائه کنند. برای مثال در ادامه مشکلات آن ها آورده ایم تا علت این منع کردن را بدانید؛

 • بدترین مدلی که برای گمینگ ممکن است بکار برود، ADSL ها هستند. آن ها سرعت دانلود و آپلودی به شدت پایین دارند.
 • مدل دیگر، اینترنت های مودم سیم کارتی هستند. که در برخی از موارد جایگزین اینترنت های رادیویی می شوند. ولی از آنجایی که از لحاظ پینگ تایم ثابت نیستند توصیه نمی شوند.
 • مدل دیگر، اینترنت های موبایل هستند که بیشترین سرعت آپلود آن ها 40مگابیت بر ثانیه می باشند. و علاوه بر آن که از لحاظ سرعت مناسب نیستند، تعرفه آن ها نیز مقرون بصرفه نمی باشد.

با تمام این تفاسیر که درباره مشکلات سرورهای ارائه دهنده صحبت کردیم، مشخص می شود که بهترین اینترنت برای بازی و گیم انواع رادیویی هستند. آن ها هم سرعت مناسبی دارند و هم از لحاظ تعرفه ماهانه مقرون بصرفه محسوب می شوند.

 

پیام بگذارید