پرش لینک ها
Point to Point Internet

همه چیز درباره اینترنت پوینت تو پوینت

در دنیای گسترده و پیشرفته امروزی استفاده از اینترنت به خصوص در سازمان‌ها و شرکت‌ها به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. سازمان‌ها و شرکت‌ها به دلیل استفاده از نرم افزار‌های اینترنتی مختلف و نیاز مبرمی که به آن‌ها دارند تلاش می‌کند تا از اینترنتی پرسرعت و حجم بالا استفاده کنند و بتوانند بخش‌های مختلف سازمان را با آن پوشش دهند.

از طرفی دیگر سرویس‌های اتصال اینترنت مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. اینترنت پوینت تو پوینت یکی از بهترین و جدید‌ترین سرویس‌های اتصال اینترنت است که قابلیت اتصال اینترنت نقطه به نقطه را با دقت و امنیت بالا و سرعت بیشتر برای سازمان‌‌ها فراهم کرده و به وسیله شبکه خصوصی، قابلیت اتصال بی‌سیم چند نقطه مکانی مختلف را فراهم می‌کند. اینترنت پوینت تو پوینت کاربردهای زیادی دارد که ما در ادامه این مقاله به بررسی این نوع اینترنت و کاربرد‌های و مزایای آن می‌پردازیم.

معرفی اینترنت پوینت تو پوینت

اینترنت پوینت تو پوینت نوعی شبکه بی‌سیم است که قابلیت ارتباط و اتصال یک منطقه وسیع به اینترنت را فراهم می‌کند. در واقع همانطور که از نام این شبکه مشخص است، امکان اتصال بی‌سیم چند نقطه مکانی را فراهم می‌کند. برای مثال امکان اتصال دو ساختمان با فاصله‌ای مشخص به وسیله اینترنت پوینت تو پوینت امکان‌پذیر است. نصب کردن سایر اتصالات اینترنتی سخت بوده و به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد اما اینترنت پوینت تو پوینت تنها با استفاده از تجهیزات رادیویی و نصب آنتن، راه‌اندازی می‌شود. همچنین در گذشته اتصال چند نقطه مکانی به یکدیگر از طریق فیبرهای نوری زیرزمینی استفاده می‌شد اما به تدریج با تمایل به استفاده از اتصالات بی‌سیم و پیشرفتی که در این زمینه صورت گرفته است، اینترنت پوینت تو پوینت نیز مورد استقبال شرکت‌های مختلف قرار گرفته است. به صورت کلی اتصال اینترنتی پوینت تو پوینت اینترنتی پرسرعت و امن را برای سازمان‌های امروزه فراهم کرده است و یکی از نیازهای اصلی آن‌ها را با بالاترین کیفیت برطرف می‌کند.

نحوه اتصال اینترنتی پوینت تو پوینت

اتصال اینترنتی پوینت تو پوینت با وای فای خانگی متفاوت است. تجهیزات شبکه پوینت تو پوینت در چند نقطه مکانی به گونه‌ای نصب می‌شوند که بین نقاط یک خط دید واضح وجود داشته باشد. به صورت کلی اتصال نقاط مختلف به سه روش صورت می‌گیرد که عبارتنداز؛

1.     ارتباط یک نقطه به چند نقطه

این نوع ارتباط برای مواردی کاربرد دارد که ارتباط شبکه باید بین چند نقطه مکانی برقرار شود. همچنین برای یک منطقه وسیع که دستگاه‌های آن به شبکه اینترنت نیاز دارند، صورت می‌گیرد. در این نوع ارتباط اهمیتی ندارد که تجهیزات نصب و مکان آن‌ها در یک خط دید قرار داشته باشد. سرعت این نوع ارتباط اینترنتی نیز بسیار بالا است و نصب و راه‌اندازی آن هزینه کمی دارد.

2.     ارتباط نقطه به نقطه

بین دو مکان که خط دید داشته باشند این نوع اتصال صورت می‌گیرد که سرعت زیادی داشته و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

3.     شبکه گره‌ای نقطه به نقطه

این نوع شبکه نیز برای مکان‌های بسیار وسیع و محیط‌هایی لازم است که باید تعداد زیادی دستگاه به اینترنت وصل شوند‌. مزیتی که شبکه گره‌ای دارد این است که در مقیاس‌های مختلفی قابل اجرا هستند و تنظیمات ساده‌ای دارند. همچنین این نوع شبکه قابلیت اتصالات زیادی را به صورت همزمان و بدون کاهش سرعت را دارا است.

کاربردهای اینترنت پوینت تو پوینت

اینترنت نقطه به نقطه برای افراد و کسب‌و‌کارهایی مناسب است که به پهنای باندی وسیع با کمترین تاخیر نیاز دارند و این مسئله برای آن‌ها اهمیت دارد که اطلاعاتشان در طول مسیر انتقال از دست نروند که با استفاده از اینترنت نقطه به نقطه محقق می‌شود. به‌ صورت کلی اینترنت پوینت تو پوینت برای موارد زیر کاربرد دارد.

 • انتقال فایل‌هایی با حجم بالا
 • ایجاد ارتباط دیتاسنتر
 • اجرای آنلاین و بدون مشکل نرم‌افزارهای حجیم
 • ارائه سرویس ابری یا بالاترین امنیت
 • سرویس‌های پخش زنده ویدئو

مزایای اینترنت پوینت تو پوینت

باتوجه به مطالب ذکر شده اینترنت پوینت تو پوینت مزایای زیادی دارد که عبارتنداز؛

 • با استفاده از شبکه پوینت تو پوینت کیفیت بالای اینترنت را تجربه می‌کنید
 • نصب و راه‌اندازی شبکه نقطه به نقطه آسان و سریع‌تر از سایر روش‌ها است
 • اینترنت پوینت تو پوینت از سرعت بالایی برخوردار است
 • به دلیل بی‌سیم بودن، اینترنت پوینت تو پوینت قابلیت اطمینان بیشتری دارد
 • اتصال پوینت تو پوینت به صورت مستقیم بوده و خرابی یک قسمت تاثیر بر عملکرد کل شبکه ندارد بنابراین تاخیر آن کمتر است
 • شبکه نقطه به نقطه نیاز به محافظت و نگهداری کمی دارد

نتیجه‌گیری

در دنیای پیشرفته امروزه که اینترنت به یکی از نیازهای اساسی تبدیل شده است برقراری ارتباط و اتصال اینترنت پرسرعت و قوی که با هزینه ی‌کمی ایجاد شود برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها اهمیت دارد. یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های دسترسی به اینترنت پرسرعت و بی‌سیم در مناطق وسیع و ایجاد ارتباط بین مکان‌های مختلف، استفاده از شبکه پوینت تو پوینت یا نقطه به نقطه است که مشکل کندی اینترنت و نصب و اتصال آن در مکان‌های وسیع و پایگاه‌های دور از هم را برطرف کرده است که با هزینه کمی می‌توان از این شبکه و مزیت‌های زیاد آن بهره برد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که برای استفاده از شبکه پوینت تو پوینت بهتر است که این خدمات را از ارائه دهندگان معتبر و مناسب دریافت کرد. مجموعه پارسیس ارتباطات یک شرکت پویا و فعال در زمینه فروش پهنای باند و پشتیبانی شبکه است که با قابلیت‌ها و توانایی‌های فراوان گواهینامه‌های مختلفی را اخذ نموده است و خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه پوینت تو پوینت را با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه انجام می‌دهد.

سوالات متداول

 1. اینترنت پوینت تو پوینت چیست؟

شبکه پوینت تو پوینت یکی از جدیدترین و بهترین سرویس‌های اتصال اینترنت بی‌سیم است که بسیار امن بوده و سرعت بالایی دارد.

 1. مزیت‌ شبکه پوینت تو پوینت چیست؟

از مزایای شبکه پوینت تو پوینت می‌توان به نصب راحت، هزینه کم، سرعت بالا، امنیت و اطمینان بالا و غیره اشاره کرد.

 1. کاربرد اینترنت پوینت تو پوینت

اینترنت نقطه به نقطه برای اتصال و ارتباط نقاط مختلف مثلا سازمان‌ها و شرکت‌ها را فراهم می‌کند.

 

برای تهیه سرویس پوینت تو پوینت یا نقطه به نقطه می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید

خدمات اینترنت پوینت تو پوینت پارسیس ارتباطات

پیام بگذارید